Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Odpowiedzialność za nieautoryzowane transakcje – pomoc prawna. Nieautoryzowany przelew

Odpowiedzialność za nieautoryzowane transakcje – pomoc prawna. Nieautoryzowany przelew.

Nieautoryzowany przelew. Nieautoryzowana transakcja. Odpowiedzialność za nieautoryzowane transakcje.

 

Prawnicy często otrzymują pytania kto odpowiada za nieautoryzowane transakcje. Wielu klientów pyta co zrobić gdy z rachunku bankowego znikają pieniądze, a bank odmawia przyjęcia reklamacji. Kto odpowiada za transakcje nieautoryzowaną przez właściciela rachunku bankowego. Jak udowodnić, że transakcje autoryzowała osoba nieupoważniona.

 

Nieautoryzowane transakcje prawo. Analizując odpowiedzialność za transakcje, która nie została autoryzowana przez osobę upoważnioną należy zapoznać się z Ustawą o usługach płatniczych. Nieautoryzowany przelew – kradzież pieniędzy z rachunku bankowego to częste przypadki i dlatego pod koniec roku 2016 znowelizowano Ustawę o usługach płatniczych.

 

Prawo (Polskie i europejskie) nakazuje bankom przywrócenie stanu rachunku w ciągu. Bank musi zwrócić gotówkę,bi, bo klienci boją się wystąpić z pozwem. Czy cyberprzestępca okradł bank czy klienta? Skradzione pieniądze znajdowały się w domu czy na koncie internetowym należącym do banku? Wystarczy zapoznać się z ustawą o usługach płatniczych (o instrumentach płatniczych), ustawą prawo bankowe oraz z dyrektywną Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2015/2366 z dnia 25.11.2015 r. Artykuł 73 dyrektywy PSD2 wprost stanowi podstawę prawną do bezwarunkowego przywrócenia stanu rachunku pokrzywdzonej osoby. Z orzeczeń sądowych czytamy, iż ofiarą oszustwa jest bank, a nie klient powierzający instytucji finansowej swoje pieniądze. „Zawarcie umowy rachunku bankowego powoduje, że środki pieniężne posiadacza przechodzą na własność banku. Mimo braku jednoznacznego sformułowania w odnośnych przepisach ustawy, w doktrynie i w orzecznictwie powszechny i w zasadzie niekontrowersyjny jest pogląd, że bank uzyskuje własność deponowanych pieniędzy”. W kolejnych uzasadnieniach orzeczeń sądowych czytam (w przypadku kradzieży pieniędzy przez hakerów) „bank nadal pozostanie zobowiązany do zaspokojenia klienta wierzytelności w pełnej wysokości ze swoich środków”.

 

Jeśli z Twojego konta bankowego znikły pieniądze bezzwłocznie skonsultuj się zawodowymi prawnikami specjalizującymi się w prawie bankowym tel. 728 838 858

 

Niestety banki często odmawiają przyjęcia reklamacji osób pokrzywdzonych przez atak hakerów na rachunek bankowy oczekując, że to klient udowodni brak swojej winy.

 

Kancelaria Prawna 24h specjalizuje się w pomocy poszkodowanym przez złodziei środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych. Jeśli nie autoryzowałeś transakcję, a bank odmawia przyjęcia reklamacji skorzystaj z naszej pomocy prawnej, tel. 728838858 biuro@kancelariaprawna24h.pl.

 

nieautoryzowane transakcje internetowe

 

 

Więcej na temat nieautoryzowanych transakcji:

Ataki hakerskie na rachunki bankowe – dochodzenie roszczeń od banku za nieautoryzowane przelewy elektroniczne BLOG