Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Oszuści okradli moje konto

Gdzie szukać pomocy w sprawie kradzieży pieniędzy z rachunku bankowego?

Oszuści okradli moje konto bankowe, a bank nie chce oddać pieniędzy. Jak się odwołać od decyzji banku w sprawie nieautoryzowanych transakcji?

 

reklamacja bankowa

Specjaliści od prawa bankowego tel. 728838858

 

Każdego dnia dochodzi do cyberataku na rachunki bankowe. Oszuści wymyślają różne sposoby aby przejąć kontrolę nad rachunkami bankowymi. Fałszywe sms-y z prośbą o dopłatę, wirus lub aplikacja szpiegująca nasz telefony. Czasami otrzymujemy maila z rzekomą fakturą do zapłaty bądź linkiem do fałszywej strony banku. Chwilowe rozkojarzenie i dokonujemy nieumyślnego zatwierdzenia zmiany hasła lub ujawnienia naszych danych. Niestety prawie natychmiast z naszego rachunku bankowego są dokonywane przelewy „czyszczące” konto i haker wypłaca gotówkę z konta otwartego np. na bezdomnego.

 

 

„Hakerzy wyczyścili moje konto” –  „z konta znikły moje oszczędności”, jak odzyskać pieniądze? Najlepszy prawnik od nieautoryzowanych transakcji tel. 728838858

 

 

Jeśli przelew nie został autoryzowany przez klienta (chodzi o przelewy czyszczące rachunek a nie o zatwierdzenie sms-a np. z dopłata do przesyłki kurierskiej) to bank musi zwrócić gotówkę. Prawo bankowe nakazuje bankom przywrócenie stanu rachunku w ciągu 48h.  Wystarczy zapoznać się z ustawą o instrumentach płatniczych, ustawą prawo bankowe oraz z dyrektywną Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2015/2366 z dnia 25.11.2015 r. Artykuł 73 dyrektywy PSD2 wprost stanowi podstawę prawną do bezwarunkowego przywrócenia stanu rachunku pokrzywdzonej osoby. Wystarczy się zastanowić, czy na co dzień wykonujemy wiele przelewów, które doprowadzają do zerowego stanu naszego rachunku? Jeśli nie, to dlaczego bank dysponując algorytmami systemowymi nie zablokował środków i telefonicznie nie próbował potwierdzić czy na pewno my wykonujemy ów przelewy?

 

 

Skoro prawo jest jasne to dlatego 99,9% osób otrzymuje odmowę uznania reklamacji o zwrot pieniędzy, które ukradł haker? Odpowiedź jest prosta, bo większość poszkodowanych obawia się procesu sądowego, który jest jedyną drogą do odzyskania 100% środków pieniężnych skradzionych w wyniku ataku cyberprzestępców. Dlaczego banki mają ponosić straty skoro klienci i tak nie chcą pozwać bank?

 

 

Co ma zrobić osoba okradziona przez hakera?

 

 

Kradzież pieniędzy z konta – aby odzyskać pieniądze od banku musimy złożyć reklamację, ale przy tym kroku należy zachować szczególną czujność. Stres i emocje powodują silne wzburzenie, a poszkodowani zamiast złożyć reklamacje na piśmie od razu dzwonią do banku. Racja, ze trzeba zablokować rachunek, jednak pod drugiej stronie słuchawki znajduje się osoba przeszkolona na tą okoliczność i nagrywając rozmowę dopytuje aby wykazać rażące zaniedbanie klienta. Prawo bankowe obarcza odpowiedzialnością za bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunku bankowym właśnie banki. Aby uniknąć odpowiedzialności i konieczności zwrotu skradzionych pieniędzy banki chcą wykazać całkowitą winę klienta.

 

 

Jeśli z Twojego konta bankowego znikły pieniądze bezzwłocznie skonsultuj się zawodowymi prawnikami specjalizującymi się w prawie bankowym tel. 728 838 858.

 

 

Na terenie całej Polski prowadzimy wiele spraw z zakresu nieautoryzowanych transakcji przeciwko wszystkim dużym bankom. Odzyskujemy 100% skradzionych pieniędzy i jeszcze nie przegraliśmy ani jednej sprawy sądowej. Jeśli z Twojego rachunku bankowego znikły pieniądze w wyniku fałszywego sms-a, logowania na fałszywej stronie banku lub przez wirusa to skontaktuj się z nami. Kancelaria Prawna 24h to zespół 20 zawodowych prawników (Adwokaci, Radcowie Prawni), który od lat zajmują się cyberprzestępczością i umowami „frankowymi”.

 

Specjaliści od prawa bankowego tel. 728 838 858

 

Adwokat od prawa bankowego i najlepszy prawnik od cyberprzestępczości; kancelaria prawna banku.